leviathen
Foruma hosgeldin. Eger uye isen asagida "Giris Yap" i tiklayip girisini yapabilir ve yazini yazabilirsin.

Uye değil isen asagida "Kayit Ol" u tiklayip uye olabilir ve hemen yazmaya baslayabilirsin. Sadece bir dakikani ayirip uye olabilirsin. Uyeliginin aktif hale gecmesi icin mail kutuna gelecek olan mail'deki aktivasyon linkine tiklayabilirsin. Mail kutunuzda mail'i göremiyorsan lutfen Onemsiz E-posta kutusunu kontrol et.

Bu kutunun kapanması icin "do not display again" i tikla.

Siteyle ilgili herhangi problem icin "SITE HAKKINDA" kategorisindeki uygun bir forumda baslik acarak ya da "leviathen" nickli admine PM (Özel Mesaj) atarak bildirebilirsin.
leviathen
Foruma hosgeldin. Eger uye isen asagida "Giris Yap" i tiklayip girisini yapabilir ve yazini yazabilirsin.

Uye değil isen asagida "Kayit Ol" u tiklayip uye olabilir ve hemen yazmaya baslayabilirsin. Sadece bir dakikani ayirip uye olabilirsin. Uyeliginin aktif hale gecmesi icin mail kutuna gelecek olan mail'deki aktivasyon linkine tiklayabilirsin. Mail kutunuzda mail'i göremiyorsan lutfen Onemsiz E-posta kutusunu kontrol et.

Bu kutunun kapanması icin "do not display again" i tikla.

Siteyle ilgili herhangi problem icin "SITE HAKKINDA" kategorisindeki uygun bir forumda baslik acarak ya da "leviathen" nickli admine PM (Özel Mesaj) atarak bildirebilirsin.
leviathen
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!!özgür düşüncelerin buluştuğu yer!!!

Anasayfafirst pageLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Sizin İstediğiniz Kategori Açılsın. Moderatörü Siz Olun. Detay İçin "ÖNER BANA" Başlıklı Kategoriye Bakın.

Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ?

3 posters
YazarMesaj
DarkSideMeTaL
melaike
melaike
DarkSideMeTaL

Erkek
Hangi cehennemden : Ebenin Amından
Boş zamanlarında naparsın? : Seni
Lakabın ne? : Dado
Rep Gücü : 4
Başarı Sistemi : 0

Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ? Empty
MesajKonu: Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ?   Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ? Icon_minitimeC.tesi Şub. 21, 2009 10:04 am

Vicdanı red yapmayı düşünürmüsünüz ? Vicdanı red hakkında ki düşünceleriniz?
leviathen
Admin
Admin
leviathen

Kadın
Hangi cehennemden : istanbul un kanlı toprakları
Boş zamanlarında naparsın? : insanlara ölsem de kurtulsam dedirtmek
Lakabın ne? : leviathen, goddess of metalists
Rep Gücü : 219

MesajKonu: Geri: Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ?   Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ? Icon_minitimePaz Şub. 22, 2009 6:44 am

Bence mantıklı. Askerlik zorunluluğu günümüze uygun bir şey değil. Adam üniversite okuyor. 24 yaşında mezun oluyor zaten. Sen bir de önüne askerlik çıkarıyorsun. Ya da adam işini kuruyor. Çat! Askerlik. Sosyal yaşantıya hiç uygun değil. Bence askerlik bir meslek olmalı. Asker olma gibi bir durumum söz konusu değil ama erkek olsaydım vicdani red benim için de geçerli olurdu. Sen ne düşünüyorsun Dağlar? Konuyu açmışken kendin de cevapla. Merak ettim düşüncelerini Smile
https://levia.yetkin-forum.com
DarkSideMeTaL
melaike
melaike
DarkSideMeTaL

Erkek
Hangi cehennemden : Ebenin Amından
Boş zamanlarında naparsın? : Seni
Lakabın ne? : Dado
Rep Gücü : 4

MesajKonu: Geri: Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ?   Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ? Icon_minitimeSalı Şub. 24, 2009 7:11 pm

Benim öyle bir vicdanım yok.
Onlara karşı bu düşünceyi red etmemin sebebi - anti militarizm değildir.
Baştan söyleyim.

Devletler ve egemenler arası savaş bitene kadar,
SONUNA KADAR SAVAŞ!,
KURTULUŞA KADAR SAVAŞ , derim.

Sadece Ben Vatan-ırk kavramına karşıyımdır.
Ben DEVRİMİN MİLİTANIYIM , o da ben istersem olurum yani seçebilirim.

Eğer askerlik çok iyi bir şey se gitsin gönüllüler yapsın ,ne mesleği ya para verilmesin.
Bedelli kalksın!
Burjuva piçleri de gitsin bakalım. Very Happy
Jojoo
melaike
melaike
Jojoo

Erkek
Lakabın ne? : Jojoô
Rep Gücü : 14

MesajKonu: Geri: Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ?   Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ? Icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 12:45 pm

Ben gittim geldim gerçi yakalanıp da gittim. Çekebilen vicdan-ı red çeksin 10 numara olur ama sonuçlarına katlanmanız gerekiyo. Bizzat gözümle şahit oldum ve elimden gelen yardımı yaptıysamda genede o jop'lara g3 dipçiklerini elemanın kafasından alamadım. Ülkemizde Kült hale gelen askerliği yapmayanlar kaçanlar veya vicdan-ı red çekenler malesef Vatan Haini olarak tanımlanıyor. Gerçekten herşey çok zor. Elin kolun bağlı. Ayrıca 2 hafta hapis yatttım. Çektirdikleri işkenceler akla zarar hiçbirinizin gitmesini istemem ama Leviathen gitsin bi görsün Very Happy

Vicdanı Red Yapmayı düşünürmüsünüz ?
1 sayfadaki 1 sayfası