leviathen
Foruma hosgeldin. Eger uye isen asagida "Giris Yap" i tiklayip girisini yapabilir ve yazini yazabilirsin.

Uye değil isen asagida "Kayit Ol" u tiklayip uye olabilir ve hemen yazmaya baslayabilirsin. Sadece bir dakikani ayirip uye olabilirsin. Uyeliginin aktif hale gecmesi icin mail kutuna gelecek olan mail'deki aktivasyon linkine tiklayabilirsin. Mail kutunuzda mail'i göremiyorsan lutfen Onemsiz E-posta kutusunu kontrol et.

Bu kutunun kapanması icin "do not display again" i tikla.

Siteyle ilgili herhangi problem icin "SITE HAKKINDA" kategorisindeki uygun bir forumda baslik acarak ya da "leviathen" nickli admine PM (Özel Mesaj) atarak bildirebilirsin.
leviathen
Foruma hosgeldin. Eger uye isen asagida "Giris Yap" i tiklayip girisini yapabilir ve yazini yazabilirsin.

Uye değil isen asagida "Kayit Ol" u tiklayip uye olabilir ve hemen yazmaya baslayabilirsin. Sadece bir dakikani ayirip uye olabilirsin. Uyeliginin aktif hale gecmesi icin mail kutuna gelecek olan mail'deki aktivasyon linkine tiklayabilirsin. Mail kutunuzda mail'i göremiyorsan lutfen Onemsiz E-posta kutusunu kontrol et.

Bu kutunun kapanması icin "do not display again" i tikla.

Siteyle ilgili herhangi problem icin "SITE HAKKINDA" kategorisindeki uygun bir forumda baslik acarak ya da "leviathen" nickli admine PM (Özel Mesaj) atarak bildirebilirsin.
leviathen
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!!özgür düşüncelerin buluştuğu yer!!!

Anasayfafirst pageLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Sizin İstediğiniz Kategori Açılsın. Moderatörü Siz Olun. Detay İçin "ÖNER BANA" Başlıklı Kategoriye Bakın.

İslam Solculukla Bağdaşırmı ?

2 posters
YazarMesaj
DarkSideMeTaL
melaike
melaike
DarkSideMeTaL

Erkek
Hangi cehennemden : Ebenin Amından
Boş zamanlarında naparsın? : Seni
Lakabın ne? : Dado
Rep Gücü : 4
Başarı Sistemi : 0

İslam Solculukla Bağdaşırmı ? Empty
MesajKonu: İslam Solculukla Bağdaşırmı ?   İslam Solculukla Bağdaşırmı ? Icon_minitimeC.tesi Şub. 21, 2009 10:12 am

İslam ve Solculuk ve yahut Sosyalizm -Komünizm ile bağdaşır mı ?

Görüşlerinizi belirtin !
leviathen
Admin
Admin
leviathen

Kadın
Hangi cehennemden : istanbul un kanlı toprakları
Boş zamanlarında naparsın? : insanlara ölsem de kurtulsam dedirtmek
Lakabın ne? : leviathen, goddess of metalists
Rep Gücü : 219

MesajKonu: Geri: İslam Solculukla Bağdaşırmı ?   İslam Solculukla Bağdaşırmı ? Icon_minitimePaz Şub. 22, 2009 5:19 am

Bağdaşmaz. Solculuk komünizm sosyalizm ırklar, dinler, cinsiyetler arasında eşitliği öngörür halbuki kuranda şöyle bir ayet var:

Allah, insanları birbirinden üstün kıldığı ve mallarından harcayıp kadınların geçimini sağladıkları için erkekler, kadınlar üzerinde yöneticidirler. Bundan dolayı iyi kadınlar itâatkâr olup Allah'ın kendilerini korumasına karşılık Allah'ın verdiği başarı ile gizliyi korurlar kocalarına asla ihanet etmezler. Hırçınlık etmelerinden korktuğunuz kadınlara öğüt verin, yataklarından ayrılın ve bunlarla yola gelmezlerse onları dövün! Eğer size itâat ederlerse artık onların zararına bir yol aramayın. Çünkü Allah, yücedir, büyüktür! (Nisa Sûresi 34. Ayet)

Bunu bizzat kendim Kur'andan okuyup bir kenara not almıştım. "Oha" demiştim. Bir gün bir yerde kullanacağımı bildiğim için not almıştım. Şimdi siz söyleyin günümüzle bile bağdaşmadığı bariz belli olan bir din geleceğin yönetim şekli komünizmle bağdaşır mı? Hem de eşitliği öngören bu ideolojilerle bağdaşır mı? Kesinlikle imkansız.
https://levia.yetkin-forum.com
DarkSideMeTaL
melaike
melaike
DarkSideMeTaL

Erkek
Hangi cehennemden : Ebenin Amından
Boş zamanlarında naparsın? : Seni
Lakabın ne? : Dado
Rep Gücü : 4

MesajKonu: Geri: İslam Solculukla Bağdaşırmı ?   İslam Solculukla Bağdaşırmı ? Icon_minitimeSalı Şub. 24, 2009 7:33 pm

En basitinden seren ,
Din dogmadır .
Soru sordurmaz ,şüphe istemez, itaat ister.Kölelik ve körlüktür.

Bütün insanlığı kapsayan bir ideoloji KOMÜNİZM ise soru sormaya,
neden aramaya ,eleştirmeye ,bilmeye ,
paylaşmaya ve proleteryayı kurtarmaya dahası insanları saf ari bir toplum içerisine yerleştirip,
o dinci ahmakların bahsettiği kardeşliği herhangi bir tanrıya bağlamadan inanında yapabileceğini ,
özgür iradenin varlığına ispat için vardır.

Bu yüzden zaten gerçekleşmemesi için milyar dolarlar harcanır.
Çünkü tüm insanlıktır söz konusu sadece bir yer değildir,
lakin sadece müslümanları sevip sayan,
sadece erkek egemenliğini savunan çember sakallı ibnetörlerden çok farklıdır.

Daha ne ayetler var ,sorma!
Hepsini paylaşacağım ,zamanla.
Bizzat cüz cüz okuyorum.
İnandığım kitap ama hiç olmazsa ,
inanıyorum diye gezenlerin ağzının payını vermek
ve karşı olduğum düşünce,tez ne ise onu okumak zaten boynumun borcudur.

İslam Solculukla Bağdaşırmı ?
1 sayfadaki 1 sayfası